YABANCI dİLLER

yabancı Diller

5. Sınıflarımızda yabancı dil ağırlıklı program uygulanmaktadır. Bu doğrultuda 18 saat İngilizce ve 3 saat Almanca dersi işlenmektedir. Bu yabancı dil derslerinin dışında Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri ve 4 saat de seçmeli ders işlenmektedir.

İngilizce dersi 6.sınıflar için haftada 12 ders; 7.sınıflar için haftada 9 ders; 8.sınıflar için haftada 8 ders saati verilmektedir. Öğrencilerimiz her yıl hazırbulunuşluk sınavları ile 7. ve 8. sınıflarda İngilizce seviye sınıflarına ayrılarak eğitim görmektedirler.

Öğrencilerimizi gelecek yıllardaki uluslararası İngilizce sınavlara hazırlamak amacıyla Cambridge ve ESOL sınavları okulumuzda yapılmaktadır.

Öğrencilerimizin İngilizce performans gösterme becerilerini arttırmak amacıyla İngilizce tiyatro gösterileri ve yabancı öğretmenimiz ile drama etkinlikleri gerçekleştirilmektedir.

Öğrencilerimiz ortaokul eğitimine başladığı yıldan itibaren ikinci yabancı dil olan Almanca eğitimine de başlamaktadır. Almanca eğitimi 5, 6, 7. sınıflar için 3 ders saati ve 8. sınıflar için 2 ders saati olarak verilmektedir. Bunun yanında öğrencilerimizin Almanca performans gösterme becerilerini geliştirmek için her yıl rutin hale gelen 6. sınıflara Almanya’da düzenlenen Tahta At Şenliği ve 8. sınıflara Almanya Bilim ve Kültür gezisi düzenlenmektedir.

Yabancı Dil Aktivitelerimizden...